Oohh honey

Honey

Gift

Oohh honey
 The front of the Honey Gift box
Or 4 payments of $12.13 with Read More
The side view of the Honey gift box

Make life a little sweeter for someone special with this gift and give them something to buzz about. This bee-utiful gift contains products that are full of honey, a natural antiseptic which is soothing for the skin, and helps to retain moisture. A drop of honey for your honey! 

4 items in the box
Inside your gift…
Soap
Take the sting out of the day
Shower Gel
Feel irresistibly honey-soft
Shampoo Bar
Bee in your bonnet?
Lip Scrub
Sugar, ah honey honey
3 Reviews
3
Reviews
3.7 Average rating
Most Helpful

1 / 1 people found this helpful

paperlacejane

About 6 months ago

Okay, so, I love the scrub and the shower gel. Both are lovely. The lipscrub especially. (I've still got a Lush shampoo bar and soap on the go, hence why I haven't used these yet.)

But, I just wanted to say: to those saying "it's cheaper to buy all of the items separately!" -- yes. It's cheaper by $2.15. i.e. you're paying $2.15 for the bee-box/giftwrapping. Which is very pretty and would cost you way more than $2.15 to find or do yourself. So, it really still is good value. I love that box. I'd pay $2.15 for it any day.

Top Rated

5/5 stars

paperlacejane

About 6 months ago

Okay, so, I love the scrub and the shower gel. Both are lovely. The lipscrub especially. (I've still got a Lush shampoo bar and soap on the go, hence why I haven't used these yet.)

But, I just wanted to say: to those saying "it's cheaper to buy all of the items separately!" -- yes. It's cheaper by $2.15. i.e. you're paying $2.15 for the bee-box/giftwrapping. Which is very pretty and would cost you way more than $2.15 to find or do yourself. So, it really still is good value. I love that box. I'd pay $2.15 for it any day.

Latest

6 months ago

paperlacejane

About 6 months ago

Okay, so, I love the scrub and the shower gel. Both are lovely. The lipscrub especially. (I've still got a Lush shampoo bar and soap on the go, hence why I haven't used these yet.)

But, I just wanted to say: to those saying "it's cheaper to buy all of the items separately!" -- yes. It's cheaper by $2.15. i.e. you're paying $2.15 for the bee-box/giftwrapping. Which is very pretty and would cost you way more than $2.15 to find or do yourself. So, it really still is good value. I love that box. I'd pay $2.15 for it any day.

3 Reviews
Most Recent
  • Most Recent
  • Most Helpful
  • Top Rated